Duşakabin Modelleri ve Seçimi

0
414
views
dusakabin-modelleri-ve-secimi

Yeni bir ev aldınız veya yeni bir banyoya sahip olmak istiyorsunuz. Banyonuzun fayanslardan sonraki en önemli noktası duşakabinlerdir. İyi seçilmeyen duşakabinler yer kaplamaktan başka bir işe yaramazlar. İyi bir duşakabin nasıl seçilir, size tüyolar verelim.

METREKAREYİ İYİ HESAPLAYIN

Banyonuzun büyüklüğü ve küçüklüğü çok önemlidir. Çok büyük bir banyoya küçük bir duşakabin nasıl saçma duracaksa, küçük bir banyoya büyük bir duşakabinde o kadar saçma duracaktır. Metrekareye uygun duşkabinler seçtiğinizde uyumlu bir atmosfer oluşmasını sağlayıp, banyo dekorasyonunuza güzellik katabilirsiniz.

DUŞAKABİN MALZEMESİ ÖNEMLİDİR

Duşakabin seçerken malzemesinin temperli cam olmasına özen gösterin. Çünkü diğer camlara nazaran daha uzun ömürlüdürler. Genel olarak polistiren cam modelleri kullanılır. Ancak bütçeniz yeterli olduğu sürece temperli cam modellerini tercih etmelisiniz. Polistiren cam modelleri bakıldığında, daha esnek yapıya sahiptirler. Ancak çok fazla uzun ömürleri yoktur.

BÜYÜK VE KÜÇÜK BANYO İÇİN TAVSİYELER

Banyonuz büyük ise, dikdörtgen şekilli ve desenli duşakabinler tercih edebilirsiniz. Küçük banyonuz var ise şeffaf ve oval türde banyolar banyonuzu daha büyük ve geniş gösterecektir.

Duşakabinin her aşaması iyi yapılmalıdır. Bunlardan bir tanesi fitillerin ve silikonun iyi yapılmasıdır. Eğer iyi yapılmazsa su kaçakları meydana gelecektir. Diğer bir nokta ise, kolay açılıp kapanabilen kapıların tercih edilmesidir. Sürekli kullanım olacağı için, kolay açılabilen kapıları tercih etmelisiniz.

Şunu da unutmamalısınız ki; duşakabin alacağınız firmanın referanslarını ve daha önceki çalışmalarını mutlaka inceleyin.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here