Mavi ile Uyumlu Renkler

0
114
views
mavi-ile-uyumlu-renkler-2

Ev dekorasyonunuzda mavi renge yer vermek istiyorsanız, mavi ile uyumlu renkleri bilmenizde fayda var. Sizler için mavi ile uyumlu en iyi renkleri derledik. İster salonunuzda, ister oturma odanızda, isterseniz de yatak odanızda her yerde mavi ile uyumlu renkleri tercih edebilirsiniz.

Mavi renk ile ister sahil kenarında bir ev tasarlayabilir, istersenizde gökyüzüne yakın bir yer havası verebilirsiniz. Bunun için mavi rengi en iyi şekilde kullanmanız gerekir. Mavi rengi kombin yaptığınızda, en iyi renk kombinasyonuna ulaşabilirsiniz. İşte mavi ile uyumlu renkler.

Gri

Birbirine en uyumlu renkler arasında olan gri renk kullanım alanları gereği çok iyi işler çıkartılabilecek renklerdendir. Yatak odasında romantik bir uyum yakalayabilir, salon odasında ise huzurlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Çim Yeşili

Yazlık bir eviniz veya sürekli güneş gören bir odanız varsa, çim yeşili ile maviyi kullanarak bir doğa havası verebilirsiniz. Bu şekilde odanızda huzuru yakalayabilirsiniz.

Şampanya Rengi

Daha çok yatak odalarında tercih edilen şampanya rengi, mavi ile uyumlu en iyi renklerdendir. Sizde yatak odanıza ihtişamı ve romantikliği yakalamak istiyorsanız, şampanya rengini tercih edebilirsiniz.

Siyah 

Misafirleriniz çok geliyorsa, odalarınızın güçlü ve cesur olmasını istersiniz. Bu yüzden kobalt mavisi ve siyahın uyumu yakalayabilirsiniz.

Karanfil Pembesi

Farklı bir mavi uyumu yakalamak istiyorsanız, karanfil pembesi tam size göre. İki rengin uyumunu hayran olabilirsiniz.

Turkuaz

İkisi de birbirine yakın bir renk gibi görünse de işin aslı öyle değil. Birleştiklerinde, eşsiz bir atmosfere sahip olabilirsiniz. Turkuaz ve mavinin yanında üçüncü bir renk olarak vişne rengi de sizi tatmin edecektir.

Parlak Pembe 

Bu rengi yatak odalarınızda uygulayabilirsiniz. Tonu gereği yatak odanızda romantik bir ortam oluşturabilirsiniz. Maviyle birleştiğinde romantik havaya daha da enerji yükleyebilirsiniz.

Lavanta

Lavanta mavi ile mükemmel bir uyum içeriside karşımıza çıkıyor. Daha çok çocuk odalarında tercih edilen bu renk, bebek ve çocuklarınızın huzur içinde uyumaları ve gündüzleri de sakin bir ortamda oynayabilmeleri için en iyi renkler arasında.

Buğday Sarısı

Evinize ihtişam katan renklerden biri de buğday sarısıdır. Rengi gereği gold renge benzer ve ihtişam katar.

Bronz

Mavi renk ile dekorasyon yaparken aydınlatmalarınızda bronz rengi tercih etmeniz halinde, ortaya güzel bir görüntü çıkacaktır.

Kızılcık

Mavi ile uyumlu renkler arasında kızılcık rengi de yer alıyor. Kızılcık rengi tonuyla insana huzur dinginlik verir. Sakin bir ortam düşünenler için en iyi mavi-kızılcık kombinasyonudur.

Beyaz

En bilinen renklerimizden beyazda mavi ile uyumlu en iyi renklerdendir. İkisinden birine ağırlık vererek, ortaya güzel bir dekor çıkacaktır.

Şeftali

İsmi gibi güzel tatlı bir rengi vardır şeftalinin. Mavi ile birleştiğinde ortaya iyi bir kombin çıkar. Daha çok yatak odasında tercih edilebilir. Ama tüm odalara da uygulanabilir.

Kanarya Sarısı

Takım rengi olarakta bilinen kanarya sarısı da aynı şekilde mavi renk ile uyuşan en iyi renklerdendir. Sizde bu rengi deneyebilirsiniz. İyi olacağından eminiz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here